Rody

Největší z rodů v Západozemí vládnou království ve jménu Krále na železném trůnu. Celkem Sedmi královstvím vládne 7 nejmocnějších rodů, které pod sebou mají své vazalské rody, které jim přísahali věrnost.

Starkové ze Zimohradu

Slova: „Zima se blíží.“

Rod Starků je jeden z velkých rodů Západozemí, který vládne části země známé jako Sever z jejich sídla na Zimohradě. Jedná se o jeden z nejstarších rodů Západozemí, jejich kořeny sahájí okolo 8 tisíc let zpátky. Před Targaryenským dobýváním vládni páni ze Zimohradu jako Králové Severu a byli krutí jako země, které vládli. Hlava rodu je Lord ze Zimohradu a Nejvyšší lord Severu, Severu vládnou jako Strážci Severu.

Emblémem rodu Starků je šedý Zlovlk na bílém pozadí. Jakožto jediný rod Západozemí mají ve svých slovech zlověstné varování: "Zima se blíží".

Rod Targaryenů z Dračího kamene

Slova: „Oheň a krev.“

Rod Targaryenů je jeden z prvních velkých rodů Západozemí a předchozí vládci Sedmi království, které pod svou vládu krví a ohněm sjednotil Aegon "Dobyvatel" Targaryen, a který z meče svých nepřátel v dračím ohni ukoval Železný trůn. Targaryené vládli ostrovu zvaný Dračí kámen.

Emblémem rodu Targaryenů je tříhlavý červený drak na černém pozadí.

Lannisterové z Casterlyovi skály

Slova: „Slyšte mne řvát.“

Rod Lannisterů je jeden z nejbohatších, nejmocnější a nejstarších rodů Západozemí. Lannisterové vládnou oblasti v nejzápadnějších koncích západozemí, které se nazývají Západní krajiny. Hlava rodu je Lord Casterlyovi skály a Nejvyšší Lord Západních krajin. Svým zemím vládnou jako Strážci západních krajin.

Emblémem rodu Lannisterů je zlatý lev na červeném pozadí. Kromě jejich oficiálních slov jsou ve světě spíše víc používaná slova "Lannister vždy platí své dluhy".

Rod Baratheonů z Bouřlivého konce

Slova: „Naše je zuřivost.“

Rod Baratheonů je jeden z nejmladších rodů Západozemí a v současné době i královský rod. Baratheoni vládnou Bouřlivým zemím z Bouřlivého konce, poté, co se stali královským rodem získali také Dračí kámen, který kdysi patřil Targaryenům. Po smrti krále Roberta se rod Baratheonů rozdělil do tří větví - Jedna vedená Stannisem, druhá Renlym a třetí králem Joffrym, která je v současné době vedená Tommenem.

Emblémem rodů Baratheonů je černý jelen na zlatém pozadí. Poté, co Robert Baratheon získal železný trůn, byla na emblém přidána koruna k demonstraci jejich královského statusu.

Tyrellové z Vysoké zahrady

Slova: „Rosteme do síly.“

Rod Tyrellů vládne oblasti známé jako Rovina z jejich hradu ve Vysoký Zahradě. V současné době je rod veden Macem Tyrellem, jehož dcera Margery byla provdána za Renly Baratheona k udržení aliance mezi ním a Macem Tyrellem. Po Renlyho smrti byla Margery provdána za krále Joffryho, aby si Tyrellové zajistili nové královské spojenectví.

Emblémem rodu Tyrellů je zlatá růže na zeleném pozadí.

Rod Boltonů z Hrůzova

Slova: „Naše ostří jsou ostrá.“

Rod Boltonů je původně vazalský rod rodu Starků, ovšem po jejich zradě během rudé svatby ve jménu koruny a Lannisterů, rod Boltonů získal veškeré země Starků. Vládnou tak jako Strážci severu. Boltonové jsou známí hlavně pro svou století starou tradici stahování z kůže za živa.

Emblémem rodu Boltonů je červený z kůže stažený muž visící na kříží ve tvaru X vzhůru nohama. Dle jejich slov: "Nahý muž má několik tajemství. Stažený muž žádná".

Rod Tullyů z Řekotočí

Slova: „Rodina, povinost, čest.“

Rod Tullyů vede nejstarší člen jejich rodu, který nese tituly Lord Řekotočí a Nejvyšší lord Trojzubce, rod vládne Říčním krajinám. Tullyové přísahali věrnost rodu Starků poté, co jim přišli napomoc během povstání v Říčních krajinách po útoku Lannisterů. Po tomto aktu byli Tullyové zbaveni zemí i titulů za povstání proti železnému trůnu. Po Rudé svatbě se Lord Edmur stal zajatcem rodu Freyů.

Emblémem rodu Tullyů je stříbrný pstruh na červenomodrém pozadí.

Greyjoyové ze Železných ostrovů

Slova: „My nesejeme.“

Rod Greyjoyů vládne Železným ostrovům z jejich hradu Štít. Jedná se o skalnaté a bezútěšné ostrovy, které se nachází západně od Západozemí. Hlava rodu je Lord Železných ostrovů. Greyjoyové drží ještě tituly Král železných Železných ostrovů, Syn mořských větrů, Král soli a kamene.

Emblémem rodu je zlatá krakatice na černém pozadí.

Rod Arrynů z Orlího hnízda

Slova: „Tak vysoko, jako čestně.“

Rod Arrynů vládne už po tisíciletí oblasti známé jako údolí Arryn, původně jako Králové hor a údolí, později jako Nejvyšší lordi údolí a Strážci východu. Hlavou rodu je Robin Arryn, Lord Orlího hnízda, společně s jeho matkou Lysou Arryn, Lady regentkou, dokud Robin nedosáhne plnoletosti.

Emblémem rodu Arryn je letící bílý sokol s bílým měsícem na modrém pozadí.

Martellové z Dorne

Slova: „Neskloněni, neohnuti, nezlomeni.“

Rod Martellů vládne poloostrovu Dorne ve vzdálené jižní části kontinetu z jejich hradu Sluneční oštěp. I když Martellové byly oddáni trůnu, od Robertova povstání se moc do politiky nevměšovali.

Martelové byly zmíněni v první sérii, když Brann citoval jejich slova mistru Luwinu a ve druhé sérii jako součást Tyrionova plánu na zajištění nových spojenců.

Emblémem rodu Martellů je červené slunce probodnuté oštěpem.

Rod Baelishů

Rod Baelishů byli původně vazalové rodu Arryn z Údolí. Nyní vládnou Říčním krajinám.

Původním emblémem rodu byla šedá kamená hlava s ohnivýma očima na světlě zeleném pozadí. Ovšem současná hlava rodu, Lord Petyr Baelish, preferuje jeho osobní symbol - černý drozd na žlutém pozadí.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz