Postavy z rodu Tyrellů

Rod Tyrellů vládne oblasti známé jako Rovina z jejich hradu ve Vysoký Zahradě. V současné době je rod veden Macem Tyrellem, jehož dcera Margery byla provdána za Renly Baratheona k udržení aliance mezi ním a Macem Tyrellem. Po Renlyho smrti byla Margery provdána za krále Joffryho, aby si Tyrellové zajistili nové královské spojenectví.

Luthor Tyrell, mrtvý

Luthor Tyrell je neviděnná postava. Zemřel ještě před začátkem seriálu a není očekáváno, že bude v seriálu ukázán. Byl zmíněn Olennou Tyrell v díle Temná křídla, temná slova.

Luthor byl otcem Mace Tyrella, Lorda Vysoké zahrady a hlavy rodu Tyrellů. Byl přežit jeho vdovou Olennou, které se též přezdívá Královna trní.

V mládí si měl Luthor vzít Violu Redwyne. Ovšem noc předtím, než se jí měl nabídnout, ho navštíla její sestra Olenna. Druhé ráno Luthor nebyl schopen ani vstát z postele, aby mohl jít za Violou, a mohl pouze myslet na to, co mu Olenna dala.

Olenna Tyrell, rozená Redwyne

Olenna Tyrell, rozená Redwyne je vedlejší postava v třetí a čtvrté sérii. Je hrána Dianou Rigg.

Starší matka rodu Tyrellů, Lady Olenna byla mistriní na poli politiky a intrik par excellence celý její život. Je též známa pro svůj důvtip a sarkasmus. Lady Olenna je také často označována jako Královna trní, jako odkaz na symbol rodu Tyrellů a její ořezevání trní z růží. V mnoha způsobech je Olenna de facto hlavou rodu Tyrellů během Války pěti králů a zjevně si i drží velký vliv v Rovině.

 

Mace Tyrell

Mace Tyrell je vedlejší postava v třetí a čtvrté sérii. Je hrán Roger Ashton-Griffithsem.

Lord Mace Tyrell je Lordem Vysoké zahrady a hlavou rodu Tyrellů. Je otcem Lorase a Margaery Tyrell a synem Olenny Tyrell. Původně podporoval nárok na trůn Renlyho Baratheona během války pěti králů. Po jeho smrti si úspěšně znova získal spojenectví Lannisterů a začal podporovat Joffreyho nárok na trůn. Svou dceru Margaery tak chtěl nechat provdat za Joffreyho, aby se z ní stala nová královna a Tyrellové mohli vstoupit do královské pokrevní linie.

Alerie Tyrell, rozená Hightower

Alerie Tyrell je neviděnná postava. Alerie je dcerou z rodu Hightowerů a ženou Mace Tyrella. Spolu s ním má děti Lorase a Margaery.

Margaery Tyrell

Margaery Tyrell je hlavní postavou v druhé až třetí sérii. Je hrána Natalií Dormer a byla poprvé viděna v Co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít.

Královna Margaery Tyrell je vdovou Renlyho Baratheona, který si nárokoval během Války pěti králů Železný trůn. Po Bitve u Černovody se stala snoubenkou krále Joffreyho a krátce byla jeho královnou, dokud nebyl Joffrey otráven během svatební hostiny. Po tomto incidentu se stala snoubenkou Tommena, Joffreyho bratra a následovníka trůnu.

Margaery je známá pro svou krásu, politickou vychytralost a ambice, i když má i svou soucitnou stranu.

 

Loras Tyrell

Loras Tyrell je hlavní postavou v první až čtvrté sérii. Je potvrzeno, že bude hlavní postavou během páté série. Je hrán Finnem Jonesem a byl poprvé vidět v díle Vlk a Lev.

Ser Loras Tyrell je dědicem Vysoké zahrady, známým turnajovým rytířem a je řazen mezi nejzkušenější rytíře Západozemí. Byl milencem Renlyho Baratheona a podporoval jeho nárok na trůn jako Lord velitel jeho Královské gardy. Poté, co byl Renly zavražděn, Loras věřil, že je zodpovědnost nese Stannis Baratheon a přisáhal mu pomstu. Díky tomu se připojil k Tywinu Lannisterovi ve Válce pěti králů.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat