Rod Targaryenů

Rod Targaryenů je jeden z prvních velkých rodů Západozemí a předchozí vládci Sedmi království, které pod svou vládu krví a ohněm sjednotil Aegon "Dobyvatel" Targaryen, a který z meče svých nepřátel v dračím ohni ukoval Železný trůn. Targaryené vládli ostrovu zvaný Dračí kámen.

Aegon I Targaryen, Mrtvý

Aegon I Targaryen, známý také jako Aegon dobyvatel, je neviděnná postava ve hře o trůny. Zemřel zhruba 300 let před začátkem příběhu.

Aegon dobyl většinu Západozemí s jeho třema drakama - Balerion, Vhagar, Maraxes - a spojil království pod jeho vládu, čímž založil Targaryenskou dynastii. Aegon byl ženatý s oběma jeho sestrama, Visenyí a Rheanyí. Je přímým předkem Daenerys Targaryen.

 

Aerion Targaryen, Mrtvý

Aerion Targaryen je postava, která se objevila v Histories & Lore. Byl princem Targaryenské dynastie.

Aerion je starším bratrem Aemona Targaryena, který v současné době slouží u Noční hlídky, a Aegonä Targaryena, který nasedl na trůn jako Aegon V. Byl synem krále Maekara I. Aerion se zabil vypitím divokého ohně věříč, že z něho udělá draka.

 

 

Aemon Targaryen, Noční hlídka

Aemon Targaryen, známý spíše jako Mistr Aemon, je bratrem krále Aegona V, který vládl po svém otci Maekarovi I. Jedná se o vedlejší postavu, která je viděna v 1 - 4 sérii a poprvé se objevila v epizodě Lord sníh. Je hrán Peterem Vaughanem, který je též slepý.

Aemon je prastrýcem Daenerys, která o jeho existenci ovšem netuší. Díky tomu, že Aemon zůstal oddaný slibům Mistrů z citadely a Noční hlídky, byl jeho příběh dávno zapomenut. K Mistrům z citadely se přidal za dob vlády svého otce Maekara I. Po smrti svého staršího bratra Aeriona měl Aemon usednout na trůn, který ovšem odmítl. Poté se připojil k Noční hlídce, aby se zbavil všech politických náležitostí.

Díky svému věku 102 let je nejstarším mužem Západozemí.

Aegon V Targaryen, Mrtvý

Aegon V "Nepravděpodobný" Targaryen byl pátým králem Zápodozemí svého jména a 15. králem Targaryenské dynastie, jé též otcem Aeryse II, známého jako Šílený král.

Aegon byl dědečkem Viseryse a Daenerys a mladším bratrem Aemona Targaryena. Na trůn usedl poté, co se jeho starší bratr Aerion zabil vypitím divokého ohně a Aemon odmítl trůn, kvůli jeho slibům jako Mistra z citadely. Přezdívku nepravděpodobný získal díky tomu, že byl čtvrtý syn čtvrtého syna a bylo velice nepravděpodobné, že by mohl zdědit trůn.

Duncan Targaryen, Mrtvý

Duncan Targaryen, známý též jako Duncan Malý nebo Princ dračích křídel, byl pojmenován po dobrém příteli jeho otce Duncanovi Vysokém. Společně s jeho otcem i jmenovcem zemřel během Tragédie Summerhallu.

Duncan byl zmíněný v epizodě Dva meče v příběhu jeho jmenovce v Knize bratrů (Kniha o významných členech Královské gardy).

 

Aerys II Targaryen, Mrtvý

Aerys II Targaryen, populárně zvaný jako Šílený král, byl posledním králem Targaryenské dynastie.

I když jeho vláda začala jako benevolentní, časem podlehl šílenství. Povstávní proti jeho vládě začlo ve chvíli, kdy Rhaegar Targaryen unesl Lyannu Stark a Brandon s Rickardem Starkem žádali u jeho výsosti spravedlnost - Oba byly zabiti. Jako odpověd začal nový Lord Zimohradu, Eddard Stark, formovat armádu proti koruně, ke které se přidala drtivá většina Západozemí.

Aerys byl zabit členem své vlastní Královské gardy, Jaimem Lannisterem, který se tak snažil zabránit tomu, aby Aerys nevypálil celé Královo přístaviště pomocí skrytých zásobníků divokého ohně. Aerys věřil, že masivní ohnivé peklo ho změní v draka.

Aerys zemřel stále opakujíc svá poslední slova: "Spalte je všechny". Aerys byl přežit jeho dvěma nejmladšíma dětma Viserysem a Daenerys, kteří utekli do svobodných měst v Essosu.

Rhaella Targaryen, Mrtvá

Rhaella Targaryen byla dcerou Aegona V, sestrou a manželkou Aeryse II.

Poté, co byl princ Rheagar zabit u Trojzubce, Rhella společně s Viserysem plula do sídla Targaryenské dynastie, do Dračího kamene. Kde během bouře zemřela dávajíc život Daenerys. Obě děti poté byly vzaty věrníma do svobodných měst v Essosu.

 

 

Rhaegar Targaryen, Mrtvý

Rhaegar Targaryen byl synem a dědicem Aeryse II, držící titul Princ Dračího kamene. Byl též starším bratrem Viseryse a Daenerys.

Rhaegar je obvinován, že díky němu započalo Robertovo povstání, jelikož unesl Lyannu Stark. Během tohoto povstání byl zabit Robertem Baratheonem, a to masivním úderem Robertovo válečným kladivem, které rozptýlilo Rhaegorovo rubíny, kterýma měl posázené brnění, pod vodami Trojzubce. Tato lokalita se dnes nazývá jako "Rubínový brod".

Elia Targaryen, rozená Martell; Mrtvá

Princezna Elia Targaryen, rozená Martell, byla sestrou Oberyna Martella a ženou prince Rhaegara Targaryena, společně měli dvě děti Rhaenys a Aegona.

Eliin sňatek s princem Rhaegarem byl dohodnut Aerysem II a měl za následek uražení Tywina Lannistera, Pobočníka krále, který se tak vzdal svého místa, jelikož chtěl za Rhaegara provdat svou dceru Cersei. Během Robertovo povstání byla držena v Králově přístavišti, aby si Aerys zajistil věrnost rodu Martellů během povstání.

Elia byla znásilněna a zabita Serem Gregorem Cleganem. Říká se, že jí rozpůlil ve dví svým velkým měčem. Gregorem byly též zabity i její děti.

Viserys Targaryen, Mrtvý

Viserys byl hlavní postavou v první sérii seriálu a byl hrán Harry Lloydem. Byl též přezdíván jako Žebravý král.

Viserys byl třetím Targaryenem svého jména a vyrůstal ve Svobodných městech, kam mu k úteku s Daenerys pomohli věrní rodu Targaryenů. Byl hlavou rodu Targaryenů a považoval se za právoplatného krále Sedmi království. K získání armády, které potřeboval k dobytí Sedmi království provdal svou mladší dceru Daenerys za Khala Droga, aby tak získal jeho armádu. Svou mladší sestru byl později i ochoten zabít, aby Drogo dostál svého slibu, načež mu Drogo odpověděl korunováním ho roztaveným zlatem, čímž ho zabil.

Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen, občas přezdívaná též Dany jejím bratrem Viserysem, je hlavní postava v 1 - 4 sérii, je hraná Emilií Clarke.

Je jediným přeživším dítětem krále Aeryse II Targaryena. Jelikož jí její matka porodila během bouře na Dračím kameni, získala přezdívku Daenerys za bouře zrozená. Ve svobodných městech v úvodu seriálu byla jejím bratrem provdána za Khala Droga, s kterým se společně později do sebe zamilovali a měli nenarozeného syna. Díky jejímu postavení jako Drogva žena a Khaleesi Dothraků, začala Daenerys věřit v sebe samu jako právoplatnou královnu.

Po smrti Viseryse je Daenerys jediným známým přeživším Targaryenem. Sebe samu představuje jako Královnu Daenerys z Rodu Targaryenů, první svého jména. Během jejího dobývání v Zátoce otrokářů je představována jako Daenerys za bouře zrozená z rodu Targaryenů, Královna Andalů a prvních lidí, Khaleesi velkého Dothrackého moře, Ničitelka okovů a Matka draků.

Rhaego, narozen mrtvý

Rhaego je vedlejší postava v první a druhé sérii. Jedná se o syna Daenerys a Khala Droga.

Rhaego byl pojmenován na počest svého strýce, prince Rhaegara Targaryena. Dle Dothrackých proroctví měl být Hřebcem, který si osedlá svět, největší Khál ze všech Khálů, který sjednotí Dothraky, aby společně dobyly svět. Byl narozen mrtvý díky rituálu krvavé magie.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat