Rod Starků

Rod Starků je jeden z velkých rodů Západozemí, který vládne části země známé jako Sever z jejich sídla na Zimohradě. Jedná se o jeden z nejstarších rodů Západozemí, jejich kořeny sahájí okolo 8 tisíc let zpátky. Před Targaryenským dobýváním vládli páni ze Zimohradu jako Králové Severu a byli krutí jako země, které vládli. Hlava rodu je Lord ze Zimohradu a Nejvyšší lord Severu, vládnou jako Strážci Severu.

* MIA - Missing In Action - Postava během seriálu zmizela a neni známo, zda ještě žije nebo je mrtvá.

Rickard Stark, Mrtvý

Rickard Stark je neviděnná postava ve hře o trůny. Zemřel ještě předtím, než příběh začal a neni očekáváno, že by se v seriálu objevil. Byl Lordem ze Zimohradu a hlavou rodu Starků, otcem Eddarda a Brandona Starka. Rickard byl spálen za živa v Divokém ohni Šíleným králem, Aerysem Targaryenem II.

 

Brandon Stark, Mrtvý

Brandon Stark je neviděnná postava, která byla v seriálu zmíněna. Zemřel ještě předtím, než příběh začal. Původně bylo plánováno, že se objeví v první sérii v jedné vzpomínkové scéně, od tohoto nápadu bylo ale nakonec z časových důvodů ustoupeno. Brandon byl původně dědic Rickarda Starka, Lorda ze Zimohradu. Byl zabit Šíleným králem poté, co protestoval proti zadržení své sestry Lyanny Stark Rheagarem Targaryenem.

 

Catelyn Stark, rozená Tully; Mrtvá

Catelyn Stark, rozená Tully, je hlavní postavou v 1 - 3 sérii. Hraje ji herečka Michelle Fairley a debutovala v premiéře seriálu. Postava Catelyn byla původně hraná Jeniifer Ehle, která se objevila v nevydaném pilotním díle, role nakonec byla přeobsazena.

Je oddanou matkou a prudce chrání své děti. Catelyn je zabita společně s většinou Starkových vazalů a mužů ve třetí sérii při svatbě jejího bratra za Roslin Frey, tato událost je známá jako Rudá svatba.

Eddard Stark, Mrtvý

Eddard Stark, známý též pod rodinnou přezdívkou Ned, je hlavní postava v první sérii. Hraje ho Sean Bean a debutoval v premiéře série.

Eddard je hlavou rodu Starků a Nejvyšší správce Severu. Je skvělý manžel a otec, oddaný přítel a ctěný Lord. Po smrti Roberta Baratheona je jako Pobočník krále zrazen svými spojenci a zatčen za zradu proti novému králi Joffrymu Baratheonovi. Na krátko po tomto činu je Ned díky Joffrymu impulsivnímu sadismu popraven Illynem Paynem. Tento čin vyvolá konflikt mezi Rodem Starků a Lannisterů, který odstartoval Válku pěti králů.

Wylla, Mrtvá

Wylla je neviděnná postava, která byla nepřímo zmíněna v první sérii. HBO viewer's guide odhaluje, že se má jednat o údajnou matku Jona Sněha.

V knihách byla Wylla služebnou Rodu Daynů ze Starfallu. Její jméno je vyslovováno jako "Why-luh".

Lyanna Stark, Mrtvá

Lyanna Stark je neviděnná postava v seriálu, která zemřela ještě před začátkem příběhu. Jedná se o mladší sestru Eddarda Starka. Její únos Rheagarem Targaryenem přispěl k vypuknutí Robertovo povstávní. Jak Lyanna zemřela nebylo nikdy pořádně vysvětleno.

 

Benjen Stark, MIA*

Benjen Stark je vedlejší postava z první série. Je hrán Josephem Mawlem a debutoval v premiéře seriálu. Benjen je Prvním Rangerem(= Vysoká pozice v Noční hlídce, lidé na této pozici se zpovídají už jenom Lordu Veliteli.) Noční hlídky. V posledním dílu, ve kterém je viděn se vydává na sever od Zdi, odkud se už nevrátí.

 

 

Robb Stark, Mrtvý

Robb Stark je hlavní postava v 1 - 3 sérii. Je hrán Richardem Maddenem a debutoval v premiéře seriálu. Robb byl prohlášen Králem severu svými spojenci a vazaly poté, co byl jeho otec Eddard popraven v Králově přístavišti, ve snaze vymanit Sever z vlivu Železného trůnu.

Poté, co Robb porušil přísahu danou Walderu Freyovi, že si vezme jednu z jeho dcer, si vzal Tallisu Maegyr. Díky této zradě byl Robb s většinou jeho spojenců zabit na Rudé svatbě, kde ho zabil jeho vlastní vazal Roose Bolton, který byl ve službách Lannisterů.

Talisa Stark, rozená Maegyr; Mrtvá

Talisa Stark, rozená Meagyr je hlavní postavou ve třetí sérii. Byla též vedlejší postavou v druhé sérii, kde debutovala v díle "Zahrada kostí". Hraje ji herečka Oona Chaplin.

Talisa je léčitelka na válečných polích v Západních zemích během Války pěti králů. Je manželkou Krále severu, Robba Starka, a matkou jejich nenarozeného dědice Eddarda Starka.

 

Sansa Stark

Sansa Stark je hlavní postavou v 1 - 4 sérii. Hraje ji herečka Sophia Turner a debutovala v premiéře seriálu. Sansa na začátku seriálu adoptovala zlovlka, kterému dala jméno Lady, ovšem ta byla nakonec utracena díky roztržce mezi Joffrym, za kterého se měla původně provdat, a její sestrou Aryou.

Sansa nakonec přes všechny události zůstává v Králově přístavišti jako rukojmá a je provdána za Tyriona Lannistera. Poté, co je Joffrey otráven na vlastní svatbě je Sansa z Králova přístaviště díky Petyru Baelishi zachráněna a příjímá falešnou identitu jako Alayne.

Arya Stark

Arya Stark je hlavní postavou v 1 - 4 sérii. Hraje ji herečka Maisie Williams a debutovala v premiéře seriálu. Arya je mladší dcerou Eddarda Starka, je hodně samostatná a často si jí pletou s klukem. Nosí u sebe meč, který dostala od svého bratra Jona Sněha a kterému dala jméno Jehla.

Poté, co byl Ned zrazen a zatčen byla Arya nalezena rekrutérem z Noční hlídky, Yorenem, který jí vzal z města jako rekruta, aby se jí tak pokusil dostat domu. Když začla Válka pěti králů a Yoren byl zabit, Arya byla chycena za bojovýma liniema v Říčních krajinách, snažící se stále dostat domu.

Bran Stark

Brandon Stark, častěji přezdívaný jako Bran, je hlavní postavou v 1 - 4 sérii. Hraje ho Isaac Hempstead-Wright a debutoval v premiéře seriálu. Bran ztratí kontrolu nad svýma nohama poté, co je schozen z okna věže Zimohradu Jaimem Lannisterem. Je tak oddaný na Hodorovi. Má prorocké sny.

Bran adoptoval zlovlka, kterému dal jméno Léto a s kterým má díky jeho schopnostem Měniče silné spojení. Jako měnič má Bran schopnost dostat se do hlavy kteréhokoli zvířete, má též schopnost, která mu dává možnost vidět nastávající události ve snech.

 

Rickon Stark

Rickon Stark je vedlejší postavou v 1 - 3 třetí, je hrán Artem Parkinsonem a debutoval v premiéře seriálu. Rickon je nejmladší synem Eddarda Starka a Catelyn Stark a žije na Zimohradu až do události známé jako Pád Zimohradu.

Adoptoval zlovlka, kterému dal jméno Chundeláč. Po Pádu Zimohradu cestuje divočinou s Oshou, poté co se oddělili od Brana, Hodora, Meery a Jojena Reed. V začátku seriálu mu je 6 let.

Jon Sníh

Jon Sníh je hlavní postavou v 1 - 4 sérii. Hraje ho herec Kit Harington a debutoval v premiéře seriálu. Jon je bastardem Eddarda Starka.

Je členem Noční hlídky, kde slouží jako majordomus. Jon adoptoval zlovlka, kterému dal jméno Duch a nosí meč Dlouhý dráp (Dědičná zbraň rodu Mormontů), který mu dal Lord Velitel Jeor Mormont, který v něm viděl náhradního syna.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat