Postavy z rodu Baratheonů

Rod Baratheonů je jeden z nejmladších rodů Západozemí a v současné době i královský rod. Baratheoni vládnou Bouřlivým zemím z Bouřlivého konce, poté, co se stali královským rodem získali také Dračí kámen, který kdysi patřil Targaryenům. Po smrti krále Roberta se rod Baratheonů rozdělil do tří větví - Jedna vedená Stannisem, druhá Renlym a třetí králem Joffrym, která je v současné době vedená Tommenem.

Steffon Baratheon, mrtvý

Steffon Baratheon je neviděnná postava ve hře o trůny, která byla zmíněna v knize Rodové linie a historie velkých rodů Sedmi království, kterou četl Eddard Stark.

Steffon je otcem Roberta, Renlyho a Stannise Baratheonů a bývalým Lordem Bouřlivého konce a Strážcem Bouřlivých krajin. Po celý svůj život žil s jeho rodinnou v Bouřlivém konci.

 

Cassana Baratheon, rozená Estermont; mrtvá

Cassana Baratheon, rozená Estermont, je neviděnná postava ve hře o trůny, který byla též zmíněna, společně s jejím mužem Steffonem, v knize Rodové linie a historie velkých rodů Sedmi království, kterou četl Eddard Stark.

Cassana se narodila do šlechtického rodu Estermontů z Bouřlivých zemí, vazalského rodu rodu Baratheonů. Stala se Lady Bouřlivého konce a manželkou Steffona Baratheona s kterým měla tři děti - Renlyho, Roberta a Stannise.

 

Robert Baratheon, mrtvý

Robert Baratheon je hlavní postava během první série hry o trůny a byl hrán Markem Addym.

Robert Baratheon byl králem Sedmi království a protektorem říše, formálně přezdíván jako Robert z rodu Baratheonů, první svého jména, Král Andalů a prvních lidí, lord Sedmi královstí a protektor říše. Trůn získal během války známé jako Robertovo povstání.

Za svého mládí býval Robert skvělým bojovníkem, během svého povstání zabil Rhaegara Targaryena, prince Dračího kamene, v Bitvě u Trojzubce. Po válce si vzal Cersei Lannister, aby tak upevnil své spojenictví s rodem Lannisterů, s kterou měl tři děti: Joffreyho, Myrcellu a Tommena Baratheonovi. Robert ovšem netušil, že otcem všech tří je bratr Cersei Jaime Lannister.

Zemřel na poranění divočákem během lovu, ve kterých si stejně jako v jídle, pití a ženách liboval. Jeho smrt a následné uvěznění Eddarda Starka, který se snažil naplnit Robertovo vůli, vedlo k rozpoutání Války pěti králů.

Stannis Baratheon

Stannis Baratheon je hlavní postavou během druhé, třetí a čtvrté série. Je hrán Stephenem Dillanem a objevil se poprvé v díle Sever nezapomíná. Stannis byl už zmíněn v první sérii, ve které se ovšem neobjevil.

Stannis je Lordem Dračího kamenene, mladším bratrem Roberta a starším bratrem Renlyho. Poté co Eddard Stark objeví, že Joffrey je ve skutečnosti bastardem královny Cersei Lannister a jejího bratra Jaimeho Lannistera, se Stannis rozhodne jako právoplatný dědic získat Železný trůn. Ovšem při útoku na Královo přístaviště v Bitvě na Černovodě zahyne spoustu jeho mužů a Stannis se tak vrací na Dračí kámen.

Stannis je hodně ovlivněn jeho kněžkou Mellisandrou, která vyznává náboženství Pána světla. Je také několikrát ovlivnován jeho pobočníkem Serem Davosem, který mu pomůže v Železné bance v Braavosu získat novou armádu s jejichž pomocí se Stannis vydává bránit Zeď před invazí divokých.

Selyse Baratheon, rozená Florent

Selyse Baratheon je vedlejší postavou v třetí a čtvrté sérii. Je ženou Stannise Baratheona.

Jako Selyse se v druhé sérii, jako postava bez dialogu, objevila už Sarah MacKeever a to v díle Sever nezapomíná. Oficálně se v seriálu Selyse objevila až v třetí sérii, kdy ji začla hrát Tara Fitzgerald.

Selyse má se Stanisem jedno narozené dítě, princeznu Shireen Baratheon. Ostatní jejich děti - Petyr, Tommard a Edric se narodili jako mrtví. Selyse udržuje jejich těla v krystalových nádobách s chemikáliema ve svých komnatách.

Renly Baratheon, mrtvý

Renly Baratheon je vedlejší postava během první a druhé série, je hrán Gethinem Anthonym a byl poprvé viděn v epozidě Lord Sníh.

Renly je mladším synem rodu Baratheonů a během Robertova kralování sloužil v Malé radě jako Mistr práva. Po smrti svého bratra neuznával Renly nárok svého synovce Joffreyho a nárokoval si Železný trůn pro sebe.

Renly byl zavražděn stínovou příšerou stvořenou Stannisovo kněžkou Mellisandrou. Po jeho smrti většina jeho vazalů přešla na stranu Stannise.

 

Gendry

Gendry je hlavní postavou ve třetí sérii, byl také viděn jako vedlejší postava během první a druhé série. Je hrán Joeem Dempsiem a poprvé byl vidět v díle Mrzáci, bastardi a zlámané věci.

Gendry je bastardím synem krále Roberta Baratheona a je zkušeným kovářem. Poté, co ho jeho kovářský mistr propustil cestoval s Yorenem ke Zdi, aby se připojil k Noční hlídce, během čehož byl nakonec s ostatními věznem v Harrenově, odkud utekl s Aryou a Horkým Koláčem.

Poté, co potkal Bratrstvo bez praporců se rozhodl s nima zůstat do chvíle, než jej odvedla Mellisandra do Dračího kamene.

Joffrey Baratheon, mrtvý

Joffrey Baratheon je hlavní postavou během první až čtvrté série a je hrán Jackem Gleesonem.

Po smrti svého otce Roberta Baratheona se stal Joffrey králem Sedmi království, ovšem díky tomu, že je ve skutečnosti bastardím synem Cersei a Jaimeho Lannistera, byl jeho nárok na trůn zpochybnováň Stannisem Baratheonem, který se rozhodl jej převzít. Formálně byl oslovován jako Jeho výsost, Joffrey z rodu Baratheonů a Lannisterů, první svého jména, král Andalů a prvních lidí, lord Sedmi království a protektor říše.

Joffrey byl původně přislíben Sanse Stark, která byla nakonec v Králově přístavišti držena jako rukojmí po tom, co se Eddard Stark snažil odhalit pravdu o Joffreyho původu. Nakonec byl Joffrey přislíben Margaery Tyrell, aby se tak ztvrdila nová aliance s Tyrelly, kteří pomohli chránit Královo přístaviště před Stannisem.

Joffrey byl otráven během jeho svatby s Margaery, poté co se napil otráveného vína ze svého poháru. Zemřel ukazujíc na svého strýce Tyriona, který byl Cersei zajat jako údajný Joffreyho vrah. Později se divák v seriálu dozví, že jeho vražda byla plánována Lordem Petyrem Baelishem a Olennou Tyrell.

Myrcella Baratheon

Myrcella Baratheon je vedlejší postava v první a druhé sérii, je hrána Aimee Richardson.

Princezna Myrcella je jedinou známou dcerou krále Roberta a královny Cersei, i když je ve skutečnosti jejím otcem, podobně jako u jejích sourezenců, Jaime Lannister. Myrcella byla poslána do Dorne jako součást manželské dohody pro uzavření spojenectví s rodem Martellů.

 

Tommen Baratheon

Tommen Baratheon je vedlejší postavou v první, druhé a čtvrté sérii. V první a druhé sérii byl ztvárněn Callumem Wharrym a ve čtvrté Dean-Charlesem Chapmanem.

Tommen je mladším bratrem Joffreyho, po kterém usedl na Železný trůn, když byl otráven na své svatbě. Podobně jako Joffrey i Myrcella, i on je ve skutečnosti synem Jaimeho a Ceirsei Lannister.

Vzhledem k tomu, že Tommen je ještě moc mladý na to, aby mohl vládnout a poroučet vojenským silám sám, nedrží ještě titul protektor říše.

Shireen Baratheon

Princezna Shireen Baratheon je vedlejší postavou v třetí a čtvrté sérii, je hrána Kerry Ingram a byla poprvé viděna v díle Políben ohněm. Je dcerou Selyse a Stannise Baratheona.

Levá strana tváře princezny Myrcelly je zjizvena nemocí, která zanechává maso tuhé a mrtvé - ti kteří tuto nemoc přežijí zůstávají do konce života znetvořeni jizvou.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat