Sever

Sever je jedním z krajů ustavujících Sedm království. Rozkládá se na území ohraničeném mořem na západě i východě, severní hranice tvoří Zeď a jižní hranicí je Šíje. Většina lidí žijících na severu vyznává víru ve Staré bohy. Pro národ Divokých za Zdí je hranice mezi severem a jihem tvořena Zdí.

Černý hrad

Hlavní sídlo a útočiště Noční hlídky. Nachází se zhruba v polovině délky Zdi na její jižní straně a na severním konci Královské cesty. Je to temný a studený domov její posádky.

Černý hrad je jeden ze tří obsazených hradů na Zdi. Dalšími obsazenými hrady jsou Východní hlídka u moře a Stínová věž. Černý hrad má septum, ale nemá Boží háj. Ti, kteří věří ve Staré bohy, musí cestovat se svými přísahami míli na sever od Zdi ke stromu srdce.

Dar

Kraj ležící na jih od Zdi a patří Noční hlídce. Noční hlídka dostala Dar od rodu Starků, v době kdy byla založena, aby poskytoval řádu jídlo a proviant. Od tohoto počinu je patřičně nazýván.

Dar oficiálně není pod správou Zimohradu a tudíž technicky není součástí Severu, jedná se ale o speciální zonu, kterou přímo ovládá Noční hlídka. Kulturně a sociálně, jsou obydlené vesnice Daru jakýmsi pouhým rozšířením Severu.

Hrůzov

Hrad, který územně patři na Sever. Je to sídlo rodu Boltonů umístěné na břehu Slzící vodyvýchodně od Zimohradu.

 

 

 

Karská bašta

Karská bašta je sídlo rodu Karstarků. Karstarkové jsou vazalským rodem věrným rodu Starků ze Zimohradu. Karská bašta se nachází na poloostrově na východním konci Severu. Hrad byl postaven Karlonem Starkem, mladším synem Krále Severu na území získaném za odměnu od svého otce.

Původní název hradu nesl jméno Karlonova Bašta, ovšem tím, jak se jeho rodina stávala větší a větší se hradu začlo přezdívat Karská bašta a jeho Starkům Karstarkové.

 

Mrazokly

Mrazokly jsou pohoří daleko na severu za Zdí. Jižní výběžky Mrazoklů zasahují na území Severu, ale hlavní pohoří se nachází severně od Zdi v divokém prostředí. Jsou nazývány díky špičatým vrcholům svých hor.

 

 

 

Pěst prvních lidí

Pěst prvních lidí je místo v divočině za Zdí. Je to starověká kruhová pevnost na vrcholu kopce, která poskytuje dobré obranné možnosti a skvělý výhled do okolních krajin. Průzkumníci z řad Noční hlídky využívají Pěst k orientaci a také jako případnou ústupovou pozici v boji se svobodným národem.

 

 

Stínová věz

Stínová věž je jedna z obsazených pevností Noční hlídky. Nachází se na západním konci Zdi. Na zdi se nachází celkem devatenáct hradů, nicméně jen tři z nich jsou obsazeny muži Noční hlídky. Kromě Stínové věže jsou obsazeny ještě Černý hrad a Východní hlídka u moře.

 

 

Torrhemuv dvůr

Torrhemův dvůr – je hrad na území Severu. Torrhemův dvůr patří rodu Tallhartů, kteří jsou vazaly rodu Starků ze Zimohradu. Hrad se nachází sto dvacet mil jihozápadně od Zimohradu. Jeho hlavní výsadou jsou třicet stop vysoké zdi.

 

 

 

Zeď

Zeď je kolosální opevnění, které se táhne na tři sta mil podél severní hranice Sedmi království. Slouží k obraně Říše před Divokými, jenž žijí na sever od Zdi. Zeď je vytvořena z tvrdého ledu a je na sedm set stop vysoká. Zeď byla pravděpodobně vytvořena před osmi tisíci lety za použití magie i obyčejných prostředků. Z počátku sloužila k obraně Říše před Bílými chodci, kteří byli očividně usídleni na dalekém severu. Zeď je v držení můžu Noční hlídky.

 

Zimohrad

Zimohrad je sídlem rodu Starků. Tento velký hrad se nachází ve středu Severu a hlava rodu Starků z něj vládne nad svými poddanými. Zimohrad se nachází na Královské cestě, která spojuje Královo přístaviště se Zdí. Hrad je umístěn nad horkými prameny, které udržují teplo i přes zimní období. V hrobce pod hradem jsou umístěny pozůstatky králů a lordů Starků zaznamenávající historii rodu.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat