Rovina, jih

Západní země patří rodu Lannisterů, Jsou odděleny mořem na západě a horami na východě. Hory jsou hlavním zdrojem příjmů Lannisterů, jelikož poskytují obrovské zlaté a stříbrné bohatství. V mořích severně od Západních krajin jsou uskupeny Železné ostrovy. Korunní země je území kolem Králova přístaviště. Sousedící s Říčními krajinami, Údolím Arryn a Bouřlivými krajinami na jihu. Východní hranici stanovuje pobřeží Úzkého moře. V Černovodém zálivu se nacházejí ostrovy, na kterých stojí Dračí kámen

Bouřlivé krajiny, Výběžek a Jih

Jedním z devíti krajů krajem tvořící Sedm království jsou Bouřlivé krajiny. Sousedí s Korunními zemněmi na severu, s Výběžkem na západě a s Dorne na Jihu. Východní hranicí je Úzké moře. V Bouřlivých krajinách vládne rod Baratheonů. Výběžek je jedním z největších území tvořící Sedm království. Nachází se na jihovýchodním konci Westerosu a vládne zde rod Tyrrelů. Nejjižnějším královstvím je Dorne se svým pouštním podnebím.

Bouřlivý konec

Bouřlivý konec je sídlo patřící rodu Baratheonů a také je to jeden z hradů patřící královskému rodu, ty ostatní jsou Rudá bašta v Králově přístavišti a Dračí kámen. Současným pánem Bouřlivého konce je lord Stannis Baratheon. Bouřlivý konec je působivá pevnost nacházející se na jihovýchodním pobřeží Westerosu. Pobřeží omývá Záliv ztroskotání.

Jedna z nejsilnějších pevností celého kontinentu přečkala mnoho obležení, ale nebyla dobyta po celou její tisíciletou historii. O hradu se říká, že do jeho zdí jsou vetkána kouzla, která mají chránit před proražením.

Casterlyova skála

Casterlyova skála je dědičné sídlo rodu Lannisterů. Casterlyova skála se nachází na západním pobřeží Westerosu. Pod skálou se nachází hlavní zlatý důl, který je nejproduktivnější z celé říše. Díky němu je rod Lannisterů nejbohatším rodem.

 

 

 

 

Černovodý proud

Černovodý proud se někdy nazývá Černovoda. Je to jedna z nejvýznamnějších řek v Západozemí. Teče napříč Westerosem až ke Královu přístavišti do Černovodého zálivu. Jeden z přítoků Černovody vytéká z jezera Boží oko, u kterého stojí Harrenov. V seriálu je po Černovodě pojmenovaný jeden z dílů, kde král Stannis útočí na Královo přístaviště.

 

Dorne

Dorne patří mezi devět částí Sedmi království. Je to nejjižnější část kontinentu Westeros. Dorne má drsné pouštní podnebí. Dorne bylo suverénním královstvím před invazí Aegona Dobyvatele. Připojilo se k sedmi královstvím díky sňatku, a proto si mohlo ponechat většinu svých zvyků a zákonů. Lidé pocházející z Dorne jsou svobodomyslní s velkým smyslem pro národní identitu.

Lidem z Dorne vládne rod Martellů sídlící na hradě Sluneční oštěp.

Královo přístaviště

Královo přístaviště je hlavní město Sedmi království. Nachází se na východním pobřeží Westerosu. V Králově přístaviště je umístěna Rudá bašta a Železný trůn tedy sídlo Krále Andalů a Prvních lidí. Lidé v Králově přístavišti si užívají teplé klima a život zde je přepychový, pro ty co jsi to mohou dovolit. Ve městě je ustanovena Městská hlídka, která se stará o pořádek.

Královo přístaviště bylo založeno Aegonem Targaryenem. Poprvé jak zde připluly jeho lodě z Dračího kamene, nechal na kopci postavit malou dřevěnou pevnost. Ta byla po něm později pojmenována. Aegon Královo přístaviště používal jako výchozí základnu k jeho dobývání kontinentu. Po dobytí Westerosu nechal vyrůst nové hlavní město na místě původní pevnosti.

Lannisport

Lannisport je velké město na západním pobřeží Westerosu jižně od Casterlyovy skály, sídla Lannisterů. V Lannisportu vládou Lannisterové, kteří jsou vazaly rodu Lannisterů z Casterlyovy skály.

 

 

 

Tarth

Tarth – je ostrov nacházející se blízko jihovýchodního pobřeží Westerosu. Od kontinetu dělí ostrov Zátoka ztroskotání. Na ostrově vládne rod Tarthů, kteří jsou vazaly rodu Baratheonů. Ostrov je někdy nazýván Safírovým ostrovem. Není to díky safírům, ale díky modrému moři omývající ostrov.

 

 

 

Vysoká zahrada

Vysoká zahrada se nachází na cestě, která spojuje Královo přístaviště na severu a na jihu Staré město. V místech, kde se cesta spojuje s Růžovou cestou, vyrostla Vysoká zahrada. Město křižují karavany z nevětších měst Západozemí a díky tomu je Vysoká zahrada velmi prosperující a bohaté město. Sídlí zde rod Tyrellů.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat