Říční krajiny, údolí Arryn

Říční krajiny se rozléhají kolem Trojzubce a jeho přítoků - Červeného bodce, Modrého bodce a Zeleného bodce. Hlavním městem zde je Řekotočí. Stejně jako Sever i Říční krajiny jsou jednou z oblastí ustavující Sedm království.

Další oblastí patřící do Sedmi království je Údolí Arryn nacházející se na východ od Říčních krajin. Hranice Údolí tvoří východní pobřeží Úzkého moře a dále pak Měsíční hory oddělující Údolí od Říčních krajin.

Dračí kamen

Dračí kámen je hrad stojící na Dračích ostrovech, které leží v zálivu do nějž vtéká Černovoda. V minulých časech sloužil Dračí kámen jako sídlo rodu Targaryenů. V současné době je v držení krále Stannise Baratheona.

Uvnitř hradu se nachází sál, v němž je umístěn kamenný stůl vytvořený do podoby celého Západozemí. Celému hradu dominují motivy a reliéfy draků. Samotný hrad je velice silný, díky Valyrijskému designu. V kombinaci s izolací mořem od pevniny je hrad těžko dobyvatelný.

Dvojčata

Dvojčata jsou také někdy nazývány Přechod. Nachází se na obou březích Zeleného bodce, přes který je vybudován opevněný most. Na obou koncích mostu jsou umístěny dvě identické věže. Dvojčata patří do Říčních krajin. Ve Dvojčatech vládne rod Freyů, který je vazalem rodu Tullyů z Řekotočí. Tento hrad stojí na strategickém místě, protože poskytuje jediný přechod přes Zelený bodec na stovky mil v obou směrech.

Harrenov

Harrenov je největší hrad v celém Západozemí. Nachází se na severním pobřeží jezera Boží oko v srdci Říčních krajin. Samotná stavba hradu trvala celé tři generace, než byla dokončena. Na jejím konci stál největší hrad, co kdy byl postaven. Harrenov byl zkonstruován tak, aby odolal každému pozemnímu útoku. Bohužel král Harren si neuvědomil, že jeho nepřítel Aegon Targaryen má draky. Aegon se svým drakem Balerionem usmažil krále Harrena i s jeho syny zavřené v jedné z jejich věží. Nápor dračího ohně nemohly ustát žádné zdi, a tak jsou v dnešní době s Harrenova jen trosky.

Orlí hnízdo

Orlí hnízdo je hlavní pevností rodu Arrynů. Nachází se Údolí Arryn blízko východnímu pobřeží Westerosu. Orlí hnízdo je usazeno na vrcholu jedné z Měsíčních hor několik tisíc stop nad údolím pod ním. K Orlímu hnízdu vede cesta přes most, která je dlážděná a stoupá k Orlímu hnízdu nad Údolím. Lidé cestující na vrchol jsou velice zranitelní před lučištníky na Orlím hnízdě. Navíc je cesta k vrcholu velice úzká, proto se Orlí hnízdo považuje za nedobytné.

Vězni na hradě jsou vězněni v „nebeských celách“. Těm chybí jedna strana zdi a podlaha se svažuje přímo ven, kde vězně čeká pád do Údolí. Jaký to je pocit, ví i Tyrion Lannister, který byl v jedné z cel vězněný Lysou Arryn.

Řekotočí

Řekotočí je sídlo rodu Tullyů, které se nachází mezi západní a střední částí Říčních krajin. Řekotočí leží na soutoku řek Červený bodec a Rejdivý proud. Když hrozí městu nebezpečí, je možné zvednout stavidla, a okolí Řekotočí zaplaví voda, čímž vytvoří ostrov. Věže města vyrůstají přímo z vody a z věží jsou dosažitelné protější břehy. Proto se případný útok na Řekotočí neobejde bez velkých ztrát na straně útočníků.

 

 

Trojzubec

Trojzubec patří mezí největší a nejznámější řeky Západozemí. Jde vlastně o tři řeky, které se stékají ještě před tím, než se vlijí do Úzkého moře. Trojzubec je nejrozsáhlejší říční sítí v celém Západozemí. Tři jednotlivé řeky tvoří Trojzubec a jsou to Červený bodec, Modrý bodec a Zelený bodec. Tyto tři řeky a jejich spousta menších přítoků dala Říčním krajinám jejich jméno.

Červený bodec teče skrz Řekotočí, kde se spojuje s Rejdivým proudem. Zelený bodec teče skrz Dvojčata. Modrý bodec má nejkratší pouť k soutoku.

Železné ostrovy

Železné ostrovy – patří mezi jedny z devíti ustavujících regionů Západozemí. Je to skupina sedmi malých kamenitých ostrovů blízko západního pobřeží Západozemí v zálivu Železného muže. Na ostrovech vládne rod Greyjoyů, kteří mají své sídlo na Štítu. Ostrovy jsou nejméně osídleným územím západního kontinentu, ale jejich obyvatele jsou zdatní námořníci. Železní muži, jak se nazývají, mají kulturu založenou na nájezdech a pleněních vesnic na pobřeží Západozemí- Tohle jejich řádění zastavili až Targaryenové.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat