Essos

Essos je východní kontinent oddělený od Westerosu Úzkým mořem. Na jeho západním pobřeží se nacházejí svobodná města. Hlouběji uvnitř kontinentu je Dothracké moře, planina obývaná Dothraky. Na jih od Dothrackého moře jsou v Otrokářském zálivu města, kde vládnou potomci staré říše Ghiscari. Dále na východ se rozkládají málo probádané krajiny Ašaje a Stínozemí.

Astapor

Astapor je nejjižnější ze tří velkých městských států v Otrokářském zálivu. Astapor je domovem proslavených vojáků – Neposkvrněných. Znakem Astaporu i dalších otrokářských měst je Harpyje. Symbol starověké říše Ghiscari.

 

 

Meereen

Meereen je nejsevernější ze tří velkých městských států v Otrokářském zálivu. Leží u ústí řeky Skahazadhan, která teče z Lhazaru přes hory oddělující Meereen od Rudé pustiny. Nejbohatší z obyvatel Meereenu žijí v Pyramidách uprostřed města.

 

 

Pentos

Pentos patří mezi jedno ze svobodných měst ležících na západním pobřeží Essosu, jež je omýváno Úzkým mořem. Je to velké a bohaté město. Pentos leží přímo uprostřed mezi městy Braavos na severu a Lys na jihu. Pentosané žijí většinou z obchodu prodeje produktů jako sýr apod. Hodně obchodují se Sedmi královstvími a zisk používají k placení tributu Dothrakům.

 

 

Vaes Dothrak

Vaes Dothrak je jediné město na území Dothrackého moře, které se nachází blízko severovýchodního konce území. Leží ve stínu Matky hor. Vstup do Vaes Dothrak je ohraničen dvěma velkými sochami koní. Vaes Dothrak je místo míru, kde můžou khalasary obchodovat, ale nesmí mezi sebou bojovat. Vytažení meče je v městě zakázáno pod trestem smrti.

 

Qarth

Qarth je velké obchodní město ležící na jižním pobřeží Essosu, přímo na mořských obchodních cestách mezi svobodnými městy, Letními ostrovy a městy v Otrokářském zálivu. Qarth na rozdíl od jiných měst Essosu nemá strach z Dothraků díky Rudé pustině, která odděluje Qarth od Dothrackého moře. Samotný Qarth se nachází v oáze.

 

Yunkai

Yunkai je také znám jako Žluté město. Je to jedno ze tří největších městských Ghiscari států v Otrokářském zálivu. Nachází se na jihozápadě od Meereenu a severně od Astaporu. Hlavním exportním zbožím jsou otroci-potěšení. Yunkai vládne oligarchie obchodníků s otroky.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat