Dlouhá noc

Osm tisíc let před Robertovo povstáním přišla zima, známá jako Dlouhá noc, která trvala celou generaci. Tisíce hladověly díky polím pohřbeným pod desítkama metrů sněhu. Ve tmě a chladu Dlouhé noci začali pochodovat přes Západozemí Bílí chodci z nejzažšího konce Severu z oblasti známé jako Země věčné zimy.

Začátek Zhruba 8 000 před Aegonovo vyloděním
Konec Zhruba 8 000 před Aegonovo vyloděním (Trvala celou jednu generaci)
Místo Západozemí
Nadcházelo Porážka Bílých chodců a jejich návrat do Země věčné zimy
Vybudování zdi
Rod Starků byl stanoven jako vládci Severu
Zformování Noční hlídky
Bojovali První lidé a Děti lesa proti Bílým chodcům
Vojevůdci Azor ahai
Bran Stavitel
Předcházelo Válka prvních lidí s Dětmi lesa
Následující událost Invaze Andalů (O 2 000 let později)

Válka za úsvit

Nikdo nevěděl proč Bílí chodci přišli, natož něco o jejich původu, ale zabíjeli vše, co jim stálo v cestě. Bílí chodci oživovali mrtvé (kterým se v originále říká Wights), aby zabíjeli v jejich jméně. Brzy tak vedli hordu nemrtvých po Západozemí.

Bílým chodcům se nakonec společně postavili První lidé s Dětmi lesa, aby tak ochránili samy sebe v konfliktu známém jako Válka za úsvit. Během této války byli Bílí chodci poraženi a vráceni zpět do nejzažších koutů Severu.

Na nejsevernějším šíji Severního Západozemí byla postavena Zeď, aby zabránila jejich návratu. Masivní opěvnění vysoké 700 stop se táhne od východního konce Západozemí k jeho západnímu konci. Legendy říkají, že Zeď byla postavena pomocí kouzel Dětí lesa, které měli zabránit Bílým chodcům, aby Zeď překročili. Na Zdi k její obraně se zformovala Noční hlídka.

Současnost

V dnešních době většina lidí věří, že Dlouhá noc je jenom dětská povídačka, a že Bílí chodci nejsou nic víc, než jen legenda. Dokonce i ti, kteří věří, že existovali, si dnes myslí, že vyhunuli před tisícíletími. Bílé chodce totiž nikdo neviděl po 8 000 let.

Když začala Válka pěti králů (Konflikt ze začátku seriálu), začali od hlídek z Noční hlídky chodit znepokojivé zprávy o začínajícím návratu Bílých chodců. Vzhledem ke krátkozrakosti velkých Pánů Západozemí, kteří se více soustředí na své války a ignorují hlášení Noční hlídky, je tak Noční hlídka, s minimální podporou a minimálním počtem mužů, to jediné, co stojí mezi Bílýma chodcema a Sedmi královstvími.

V knihách

V páté knize ságy, Tanec s draky, je velmi malý detail o tom, co se stalo během Války za úsvit. Psaná historie není tak daleko datována, takže se tyto polo-mýtické zmínky přenášeli ústníma tradicema. Jedna legenda, na kterou referují staré chůvy ve svých příbězích, uvádí jednoho z Prvních lidí jako "Posledního hrdinu", který sjednotil Děti lesa a První lidi a vedl je k vítězství ve válce. Podle Melisandry existují tyto příběhy a legendy o Dlouhé noci i v Essosu. Kde se o Posledním hrdinovi mluví jako o "Azor ahai". Dle proroctví ve svatých knihách náboženství Pána světla, příjde doba temna, kdy se Bílí chodci vrátí a Azor Ahai bude znovuzrozen, aby znova vedl všechen lid světa k porážce Bílých chodců.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat