Válka Prvních lidí s Dětmi lesa

Válka Prvních lidí s Dětmi lesa byl konflikt, trvající několik století, mezi nelidskýma Dětmi lesa a Prvními lidmi, kteří emigrovali do Západozemí před 12 000 lety.

Začátek Zhruba 12 000 před Aegonovo vyloděním
Konec Zhruba 10 000 před Aegonovo vyloděním
Místo Západozemí
Nadcházelo Dohoda ustanovující mír mezi Dětmi lesa a Prvními lidmi
Bojovali První lidé proti Dětem lesa
Následující událost Dlouhá noc

Historie

Úvod

Velká část Západozemí byla původně osídlena nelidskou rasou malého vzrůstu známé jako Děti lesa. Jednalo se o méně početné domorodce, kteří se vyznali lesnictví a jejich moudří ovládali magické schopnosti. Před 12 000 lety emigrovali do Západozemí První lidé. Emigrovali z východního kontinentu Essosu přes pozemní most známý jako Ruka Dorne.

Válka

První lidé začali zasahovat do lesů Dětí, kácením a čistěním země, aby jej mohli použít pro zemědělství. Výzvou ke konfliktu se stalo kácení jejich posvátných stromů. Děti lesa tak začali útočit na migrující První lidi v sérii konfliktů, které trvali po 2 000 let.

Děti lesa nebyly nikdy početní a vybavení technologií, ovládály ostří a šípy vyrobené z Dračího skla. Nicméně znali své lesy velice dobře a ovládali magické schopnosti. První lidé byli oproti tomu velmi početní, vybaveni zbraněma a brněním vyrobeným z bronzu, uměli také jezdit na koních.

Zelení věštci Dětí lesa použili své magické schopnosti, aby rozbili Ruku Dorne, zvedající se oceán tak pohltil většinu země mostu. Z většiny zbylé země se staly ostrovy známé jako Kamenná schodiště. Nicméně destrukce Ruky Dorne nedokázala zastavit postup Prvních lidí.

S postupem Prvních lidí na Sever se pokusily Děti lesa použít oceán proti nim ještě jednou. Vyvolali tzv. "Kladivo vod" k zničení Krku (bažinná oblast uprostřed Západozemí) a rozdělit tak kontinent vedví. Ovšem místo rozdělení kontinentu se Dětem lesa povedlo pouze zaplavit oblast a vytvořit bažiny a močály, ale né tolik, aby jej potopili pod moře.

Dohoda

Po dva tisíce let obě strany bojovali až ke klidu. Zástupci obou ras, unavené krveprolitím, se sešli na ostrově uprostřed velkého jezera v centru Západozemí známý jako Boží oko. Zde daly dohromady trvalý mír známý jako Dohoda: Otevřená zem patřila lidem, zatímco co hluboké lesy zůstaly nedotčenou doménou Dětí lesa. Prvním lidem bylo zakázáno pokácet jakýkoli posvátný strom. Jako připomínku této dohody vytesaly Děti lesa do jejich posvátných stromů obličeje (čimž se z každého stal Strom srdce). Ostrov se tak stal navždy známým jako Ostrov obličejů.

Mír mezi oběma rasama trval po 6 tisíc let, dokonce i přes stálou invazi Bílých chodců o dvěstě let později. Nicméně, před 6 000 lety byli První lidé i Děti lesa povražděny během invaze Andalů, kteří zabili všechny, kdo se jim postavil do cesty.

Obsah na webu je založen na překladu z Wikia stránky GameOfThrones.wikia.com

Copyright © 2014 hra-o-truny.4fan.cz, created by Zechy.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat